Dodany: 2010-09-15 09:58:12

Zaplanuj wszystko dokładnie - gry strategiczneGry strategiczne biły kiedyś rekordy sprzedaży, dziś mało kto decyduje się na ich zakup. Dlaczego? Pierwszym czynnikiem jest szybki rozwój rynku gier komputerowych oraz samych komputerów.

 

Kiedyś grając w Ultimę nie potrzebowaliśmy nadzwyczajnego sprzętu. Dziś, przy zaawansowaniu naszych procesorów, kart graficznych i dźwiękowych decydujemy się na zakup gry, która będzie odzwierciedlała możliwości komputera. Po drugi zmniejszył się krąg odbiorców, którzy gry strategiczne odłożyli na bok. Jeszcze kilka lat temu głównymi użytkownikami tego rodzaju gier byli ludzie w przedziale wiekowym 18-25.

 

Dziś, mają założone rodziny, pracują, często jeszcze kończą studia i nie mają po prostu czasu na gry. Natomiast młode pokolenie ma do wyboru tak szeroki zakres gier sportowych, rajdowych czy przygodowych, że nie chce tracić czasu na zwykłą strategię. Gry strategiczne zabierają dużo czasu, powoli osiąga się w nich konkretne efekty. Dlatego coraz mniej młodych osób po nie sięga..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zaplanuj wszystko dokładnie - gry strategiczne
Nick: